Massey Ferguson 4700

75 – 95 KM

Definicja fantastycznego projektu

Massey Ferguson od zawsze udostępnia innowacyjne i jednocześnie praktyczne rozwiązania potrzeb rolników, po to aby odpowiadać na wyzwania czasu. Modele linii MF 4700 Global kontynuują tę tradycję i są niezwykle nowoczesnymi maszynami o dużej mocy i wytrzymałości, które zapewniają zdumiewającą wydajność we wszystkich rodzajach gospodarstw rolniczych na całym świecie.


Najważniejsze cechy – dane techniczne

MOC
75 – 95 KM
ZSYNCHRONIZOWANA PRZEKŁADNIA MECHANICZNA
12×12
SILNIK
AGCO POWER
MAKSYMALNY UDŹWIG
3000 KG
PODNOŚNIK
STEROWANY ELEKTRONICZNIE
POJEMNOŚĆ SILNIKA
3,3 l

Modele

Model Moc maksymalna KM* Moment maksymalny** Przekładnia Silnik Wersja
MF 4707 75 312 Z synchronizacją mechaniczną – 12×12 AGCO Power 3,3l/3 cylindry Kabina/platforma
MF 4708 85 347 Z synchronizacją mechaniczną – 12×12 AGCO Power 3,3l/3 cylindry Kabina/platforma
MF 4709 95 355 Z synchronizacją mechaniczną – 12×12 AGCO Power 3,3l/3 cylindry Kabina/platforma

* przy 2000 obr./min | ** przy 1500 obr./min

 Cechy

UKŁAD NAPĘDOWY

Niedocenianą, aczkolwiek prawdopodobnie najważniejszą częścią każdego ciągnika Massey Ferguson jest jego linia napędowa. Wszystkie elementy nadwozia zaprojektowano w całości od podstaw z myślą o wyjątkowej sile, co stanowi bardzo ważny czynnik ogólnej sprawności ciągnika rolniczego. Ta nowoczesna konstrukcja zapewnia modelom MF 4700 wszechstronność, moc, trwałość i zdumiewające możliwości.

Więcej o układzie napędowym..
SilnikSCRPrzekładnia
Znany ze swojej niezawodności, wytrzymałości i oszczędności paliwa 3,3-litrowy 3-cylindrowy silnik AGCO Power stanowi serce modeli MF 4700 i zapewnia od 75 do 95 KM mocy. Ponieważ zarówno ciągnik, jak i silnik pochodzą od tego samego producenta, można mieć pewność, że jakość produktu jest dokładnie na takim samym wysokim poziomie, a jednocześnie precyzja wykonania i wydajność nie może być jeszcze wyższa. Wszystkie silniki stosowane w ciągnikach MF 4700 są długoskokowe i zapewniają wysoki poziom momentu obrotowego w szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika. Maksymalny moment obrotowy jest osiągany przy niskich obrotach silnika: 1500 obr./min w modelu MF 4708. Dzięki niskiej prędkości znamionowej silnika na poziomie zaledwie 2200 obr./min nie tylko można zminimalizować zużycie oleju napędowego, lecz również ograniczyć do minimum hałas oraz zużycie, co skutkuje niższymi rachunkami za paliwo oraz bardziej komfortowym środowiskiem pracy.

Massey Ferguson, we współpracy z firmą AGCO Power, w 2008 roku jako pierwsza zaczęła stosowanie technologii SCR jako najprostszego, bezobsługowego rozwiązania umożliwiającego przestrzeganie nawet najbardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących emisji spalin bez kompromisów z zakresu mocy i produktywności. W chwili obecnej jest to standard branżowy, lecz w dalszym ciągu nikt nie może konkurować z liczbą 25 000 wyposażonych przez nas ciągników na całym świecie! – Wpływ na działalność jest niezwykle pozytywny — niższe rachunki za paliwo. Wersje maszyn MF 4708 i MF 4709 z kabiną wyposażono w technologię SCR.

Ciągniki Massey Ferguson 4700 są wyposażone w zupełnie nową zsynchronizowaną przekładnię , która umożliwia jazdę do przodu i do tyłu z 12 prędkościami dzięki możliwości pracy na dwóch zakresach. Sześć biegów jest w przedziale od 4 do 12 km/h (typowy zakres pracy na polu), a prędkość maksymalna to 40 km/h. Prędkość odpowiednią do danego zadania można łatwo wybrać przy użyciu dobrze dostępnej dźwigni zmiany biegów, usytuowanej w pobliżu dłoni operatora w sposób, dzięki któremu nie przeszkadza przy wsiadaniu/wysiadaniu. Sprzęgło jednotarczowe typu suchego jest łatwe w obsłudze i proste w serwisowaniu. Jako wyposażenie dodatkowe dostępne jest również sprzęgło Super Creeper, którego używa się, kiedy potrzebne są najniższe prędkości (na poziomie 140 m/h*).


HYDRAULIKA I WAŁEK WOM


ŚRODOWISKO PRACY OPERATORA

Ciągnik, który zaprojektowano z myślą o prostocie obsługi nie musi posiadać wyłącznie podstawowego wyposażenia w kabinie. Zaprojektowane od podstaw z naciskiem na wygodę i prostotę obsługi — ciągniki MF 4700 czynią z trudnej pracy ogromną przyjemność.

Poręcze zabezpieczające zamontowane na zewnątrz stacji operatora (wersje z platformą) lub w drzwiach z dużym otworem zapewniają łatwy dostęp do schodów przymocowanych bezpośrednio do maszyny, a niski tunel przekładni zapewnia najprzestronniejsze środowisko pracy operatora na rynku.

Obsługiwane ręcznie elementy sterowania znajdują się w najbardziej ergonomicznych pozycjach dostępnych z fotela, dzięki czemu można je komfortowo i niezawodnie obsługiwać podczas wielu tysięcy godzin pracy ciągnika.

Więcej o środowisku pracy operatora..
Komfortowa kabinaPlatforma
Doskonale wiemy, że najprawdopodobniej wewnątrz kabiny ciągnika MF 4700 spędzisz wiele, wiele godzin w ciągu każdego dnia roboczego. W związku z tym szczególną uwagę przyłożyliśmy do projektowania wnętrza, które będzie w równym stopniu praktyczne, co komfortowe. Od ergonomicznie wyprofilowanej konsoli po prawej stronie i elementów sterowania po sprytnie umieszczone dźwignie zmiany biegów i zakresów oraz wysoce funkcjonalną deskę rozdzielczą —nie brakuje niczego, czego potrzeba, aby długi i ciężki dzień roboczy był bardzo produktywny i wiązał się z mniejszym zmęczeniem oraz większą wydajnością.

Wersja z platformą, którą zaprojektowano z myślą o łatwości obsługi nie musi posiadać wyłącznie podstawowego wyposażenia w kabinie. Zaprojektowane od podstaw z naciskiem na wygodę i łatwość obsługi — wersje maszyn MF 4700 z platformą czynią z trudnej pracy ogromną przyjemność. Poręcze zabezpieczające zamontowane na zewnątrz platformy operatora zapewniają łatwy dostęp do schodów przymocowanych bezpośrednio do maszyny, a niski tunel przekładni pozwala utworzyć przestrzenną platformę. Obsługiwane ręcznie elementy sterowania znajdują się w najbardziej ergonomicznych pozycjach dostępnych z fotela dzięki czemu można je komfortowo i niezawodnie obsługiwać, nawet podczas wielu tysięcy godzin pracy ciągnika.

Broszura MF 4700PDF 1.5MB

SPRAWDŹ AGCO FINANCE


    DZIAŁ SPRZEDAŻY CIĄGNIKÓW
    I MASZYN ROLNICZYCH
    +48 609 600 396

    Zostaw kontakt a my się do Ciebie odezwiemy!