MF IDEAL | 451-647 KM

PRZEŁOM W ZBIORZE PLONÓW

IDEAL posiada wiodącą na rynku technologię, by zebrać więcej ziarna o lepszej jakości. To pierwszy kombajn zbudowany od podstaw od 30 lat – maszyna oparta o potrzeby i wymagania oraz o testy przeprowadzone w najtrudniejszych warunkach w jakich testowano maszyny rolnicze.

Przez ostatnie 6 lat poszukiwaliśmy informacji od producentów i rolników z całego świata. Na naszą pracę mieli wpływ operatorzy kombajnów, którzy zbierają dosłownie wszystkie rodzaje roślin w każdych warunkach.

Najważniejsze cechy

MODELE
IDEAL 7, 8, 9
MOC SILNIKA
451 – 647 KM
ROTORY DUAL HELIX
4,8 M DŁUGOŚCI
GĄSIENICE TRAKRIDE
660, 760, 910 MM
ZBIORNIK ZIARNA
17 100 L
PRĘDKOŚĆ ROZŁADOWYWANIA
210 L/S

Modele

Modele Silnik Moc (KM) Rotor Całkowita powierzchnia separacji Zbiornik na ziarno / prędkość wyładunku
IDEAL 7 AGCO POWER 9,8 l 451 pojedynczy 2,27 m2 Pojemność 12 500 l / wyładunek 140 l/s
IDEAL 8 MAN 12,4 l 538 podwójny 3,58 m2 Pojemność 17 100 l / wyładunek 210 l/s
IDEAL 9 MAN 15,2 l 647 podwójny 4,06 m2 Pojemność 17 100 l / wyładunek 210 l/s


Cechy

SILNIK I MODELE

Kombajn IDEAL jest dostępny w trzech modelach o mocach i wydajnościach pasujących do wymagań różnych rolników i operatorów.

IDEAL 7
AGCO Power 9,8 l / 451 KM
IDEAL 8
MAN 12,4 l / 538 KM
IDEAL 9
MAN 15,2 l / 647KM

PRZENIESIENIE NAPĘDU

Z prostymi przekładniami i mniejszą ilością pasków niż inne kombajny, IDEAL oferuje system zaprojektowany, by być najlepszym pod względem przeniesienia mocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Najkrótsza linia to prosta linia.

To podstawa IDEAL DriveCenter, zespołu przeniesienia napędu, w którym jedna przekładnia zamontowana bezpośrednio do silnika napędza wszystkie główne komponenty kombajnu – rotor, zespół czyszczący i pompy hydrauliczne oraz przyrząd żniwny łącznie z najnowszmi przystawkami do kukurydzy. Taka prosta konstrukcja pozwala na najbardziej wydajne przeniesienie mocy. Poza tym, dzięki temu, że pasy mogą pochłaniać moc przez poślizg, IDEAL posiada ich mniej niż inne kombajny. Mokre sprzęgła w DriveCenter zapewniają łagodne załączanie zmniejszając zużycie i przeciążenia wszystkich komponentów.

ROTORY DUAL HELIX

Kombajn IDEAL posiada nowy system omłotu i separacji zaprojektowany, by był łagodny dla ziarna i słomy.

Co więcej, porównując do innych systemów, Dual Helix posiada o 50% niższe zapotrzebowanie na moc, by pracować w różnych warunkach. Rotor posiada wyjątkową wydajność pod względem omłotu i separacji, najwyższą w swojej klasie. Przy długości 4,8 m jest prawie 60 cm dłuższy niż najlepszy konkurent, co pozwala materiałowi wytworzyć ogromną siłę odśrodkową przy znacznie niższej prędkości i dłużej pozostaje w rotorze. W rezultacie ziarna są oddzielane delikatnie i niezawodnie, a słoma pozostaje niezniszczona.

TRAK RIDE

Opierając się na dziesięcioleciach wiodących w branży innowacji w produkcji gąsienic do sprzętu rolniczego, system TrakRide zapewnia wyjątkową wydajność i komfort, jednocześnie zmniejszając czas potrzebny na konserwację i zwiększając niezawodność, a wszystko to pomaga zapewnić pełną sprawność kombajnu w krótkich oknach zbiorów.

TrakRide jest dostępny z trzema różnymi rozmiarami gąsienic, 660 mm, 760 mm i 910 mm, z unikalnym systemem zawieszenia ze zintegrowanym napinaniem gąsienicy. System maksymalizuje łączną powierzchnię i zmniejsza ugniatanie gleby, jednocześnie oferując operatorom większy komfort na polu i na drodze.

IDEALbalance

Zmniejszoną wrażliwość na pracę na zboczach uzyskuje się dzięki specjalnie uformowanym półkom zwrotnym, które równomiernie rozprowadzają materiał podsiewaczu bez złożonych systemów aktywnych. Dzięki wytrzymałej polimerowej konstrukcji i dużym panelom serwisowym obie półki zwrotne można łatwo zdemontować, co ułatwia konserwację.

PRZENOSZENIE ZIARNA

We wszystkich modelach prędkość rozładunku i pojemność zbiornika ziarna są połączone z innowacyjnym ślimakiem, który jest łagodny dla ziarna, zapewniając mniejsze uszkodzenia i wymaga mniejszej mocy niż starsze systemy.

Dostępny jako standardowa funkcja w IDEAL 9 oraz jako opcja w IDEAL 7 i IDEAL 8, Streamer 210 rozładowuje się z prędkością 210 l/s. IDEAL oferuje również Streamer 140, który rozładowuje się z prędkością 140 l/s. Opcjonalny zbiornik ziarna o pojemności 17 100 l (standard w IDEAL 9) sprawia, że kombajn IDEAL ma jedną z największych pojemności w branży.

IDEALharvest

System IDEALharvest, ustanawiając nowy standard w automatycznej regulacji maszyn, oferuje niespotykaną w czasie rzeczywistym wizualizację przepływu materiału w kombajnie za pomocą specjalnej kamery jakości ziarna i licznych czujników, w tym czujników masowego wykrywania akustycznego (MADS). Mierząc różnice w jakości akustycznej, czujniki mogą określić, co jest ziarnem, a co nie, i skierować system IDEALharvest do zmiany niezbędnych ustawień kombajnu – wszystko w celu utrzymania strategii żniw operatora.

 


Broszura PDF

Jesteś zainteresowany ofertą?

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem handlowym