Kosiarki Massey Ferguson

Jakie są rodzaje kosiarek dla gospodarstw?

Kosiarka jest maszyną rolniczą przystosowaną do koszenia traw i roślin zielonych. Zasadniczo, kosiarki dla gospodarstw dzielą się na dyskowe i bębnowe. Kosiarki dyskowe są lżejsze i cechuje je mniejsze zapotrzebowanie na moc w porównaniu do maszyn bębnowych o podobnej szerokości roboczej. Listwa tnąca podlega wówczas dłuższemu okresowi eksploatacji. W standardowych warunkach pracy, szczególnie wtedy gdy nie mamy do czynienia z wyległym łanem, urządzenia te sprawują się bardzo dobrze. Kosiarka Massey Ferguson z segmentu urządzeń dyskowych zapewnia wysoką jakość koszenia, co idzie w parze z wysoką wydajnością. Kosiarka Massey Ferguson należąca do segmentu kosiarek bębnowych jest niezawodnym i oszczędnym rozwiązaniem. Można ją wykorzystywać nawet w najtrudniejszych warunkach. Jest to urządzenie proste i solidne. Kosiarka bębnowa MF umożliwia koszenie trawników niemal z chirurgiczną precyzją. Stalowe ramy w kształcie kwadratu, o dużych rozmiarach gwarantują wyjątkową niezawodność oraz długi okres eksploatacji.

LINIA  KOSIAREK MF DM i M

Innowacyjne i wydajne kosiarki oraz kosiarki z kondycjonerem

Firma Massey Ferguson od zawsze wspierała innowacje technologiczne oraz osobistą pasję w służbie rolnictwa.

Modele

Model Typ Szerokość robocza (m) Kosiarka/dyski tnące Wyposażenie dodatkowe
MF M 294 FP-V Kosiarka bębnowa MF 2,86 4
MF M 304 FP-V Kosiarka bębnowa MF 3,06 4
MF M 334 FP-V Kosiarka bębnowa MF 3,26 4
MF M 304 FZ Kosiarka bębnowa MF 3,06 4
MF M 182 Kosiarka bębnowa MF 1,85 2 KC
MF M 222 Kosiarka bębnowa MF 2,20 2 KC
MF M 254 Kosiarka bębnowa MF 2,55 4
MF M 304 TL Kosiarka bębnowa MF 3,06 4
MF DM 164 Kosiarka dyskowa MF 1,66 4
MF DM 205 Kosiarka dyskowa MF 2,06 5
MF DM 246 Kosiarka dyskowa MF 2,42 6
MF DM 287 Kosiarka dyskowa MF 2,82 7
MF DM 246 ISL Kosiarka dyskowa MF 2,42 6
MF DM 287 ISL Kosiarka dyskowa MF 2,82 7
MF DM 204 Kosiarka dyskowa MF 2,05 4 KC/RC
MF DM 255-P Kosiarka dyskowa MF 2,55 5 KC/RC
MF DM 306-P Kosiarka dyskowa MF 3,00 6 KC
MF DM 357-P Kosiarka dyskowa MF 3,50 7
MF DM 265 TL-V Kosiarka dyskowa MF, wspornik centralny ze składaniem pionowym 2,6 5 KC/RC
MF DM 316 TL-V Kosiarka dyskowa MF, wspornik centralny ze składaniem pionowym 3,1 6 KC/RC
MF DM 367 TL-V Kosiarka dyskowa MF, wspornik centralny ze składaniem pionowym 3,6 7 KC/RC
MF DM 306 TL Kosiarka dyskowa MF, zawieszenie centralne 3,00 6 TL-KC, TL-RC
MF DM 357 TL Kosiarka dyskowa MF, zawieszenie centralne 3,50 7 TL-KC
MF DM 408 TL Kosiarka dyskowa MF, zawieszenie centralne 4,00 8
MF DM 459 TL Kosiarka dyskowa MF, zawieszenie centralne 4,50 9
MF DM 306 TR MF kosiarki ciągane 3,00 6 KC/RC
MF DM 357 HS TR MF kosiarki ciągane 3,50 7 KC/RC
MF DM 254 FP / FP-S MF kosiarki czołowe 2,50 4 FP-S
MF DM 306 FP MF kosiarki czołowe 3,00 6 KC/RC
MF DM 306 FP-K MF kosiarki czołowe 3,00 6 KC
MF DM 306 FP-SL MF kosiarki czołowe 3,00 6 KC
MF DM 306 FZ MF kosiarki czołowe 3,00 6 KC/RC
MF DM 8312 TL Zestaw kosiarek typu Butterfly MF 8,30 2 x 6 KC/RC
MF DM 9314 TL Zestaw kosiarek typu Butterfly MF 9,30 2 x 7 KC
MF DM 8312 EL TC-RCB Zestaw kosiarek typu Butterfly MF 8,30 2 x 6
MF DM 9314 EL TL-KCB Zestaw kosiarek typu Butterfly MF 9,30 2 x 7
MF LMC 170 D Kondycjoner MF 1,73
MF LMC 180 D Kondycjoner MF 1,82

Zalety

» SERIA M MASZYN MF 

Kosiarki bębnowe Massey Ferguson serii M to niezawodne i oszczędne rozwiązanie do koszenia wysokiej jakości roślin nawet w najtrudniejszych warunkach. Precyzyjne cięcie i wysoka wydajność to gwarancja idealnego pokosu. Niezależnie od ilości materiału na polu można go skosić szybko bez ryzyka blokady czy uszkodzeń Kosiarki bębnowe firmy Massey Ferguson są dostępne w wersji zaczepianej z przodu lub z tyłu.

Kluczowe zalety:

  • Proste, solidne i niezawodne.
  • Duży obszar kontaktu bębna zapewnia niski nacisk na ziemię oraz delikatną obróbkę upraw.
  • Kwadratowe stalowe ramy o dużych rozmiarach gwarantują wyjątkową niezawodność oraz długi okres eksploatacji.
  • Doskonałe formowanie pokosu gwarantowane przez sparowanie pracy bębnów i dużą powierzchnię nakładania się szerokości koszenia bębnów.
Więcej o serii M..
Bęben koszącyPrzód, podnośnik typu ciągnionegoPrzód, skrętny czołownikMocowanie z tyłu, z boku
W sercu kosiarek serii MF M znajduje się bęben koszący. Bębny firmy Massey Ferguson drums stworzono z myślą o zapewnianiu idealnych rezultatów pracy w każdych warunkach oraz o prostej i szybkiej konserwacji. Bębny są zamontowane w pięciu punktach i są przymocowane śrubami, a nie spawaniem. Obrotowe sunące płozy z łatwością przesuwają się po nierównym podłożu, redukując zużycie i ograniczając skażenie paszy. Wymiana przesuwnych nóżek jest szybkim i prostym procesem. Wszystkie kosiarki bębnowe firmy Massey Ferguson są wyposażone w standardowy system szybkiej wymiany ostrzy oraz spiralne przekładnie zębate stożkowe pracują w łaźni olejowej wypełnionej na cały okres eksploatacji, co zapewnia płynną, bezobsługową pracę. Bęben ruchomy
Kosiarka MF M 304 FZ wyposażona w 3-wymiarowy podnośnik typu ciągnionego zapewnia optymalne pokrycie podłoża przy nawet najtrudniejszych warunkach terenu. Zaczep może skręcać się zarówno w płaszczyźnie podłużnej, jak i poprzecznej, co zapewnia czyste cięcie i pozwala uniknąć kontaminacji plonów glebą. Konstrukcja podnośnika razem z prostym zawieszeniem sprężynowym pomaga chronić kosiarkę przed nadmiernymi napięciami.
Montowane z przodu kosiarki MF M 294 FP-V, MF M 304 FP-V i MF M 334 FP-V ze skrętnym czołownikiem są idealne do stosowania w połączeniu z kosiarkami montowanymi z tyłu lub z przyczepą do ładowania. Skrętny podnośnik umożliwia przesuw boczny do +/- 5°, co zapewnia precyzyjne koszenie przy wysokiej prędkości jazdy po nierównym podłożu.
Kosiarki MF M 182, MF M 222 i MF M 294 to klasyczne kosiarki bębnowe przeznaczone do gospodarstw rolnych o niewielkiej lub średniej powierzchni. Prosta, wytrzymała konstrukcja tych kosiarek gwarantuje bezproblemowe działanie oraz czysty i kompaktowy pokos. System zabezpieczający przed uderzeniami zapobiega uszkodzeniu listwy tnącej nawet w przypadku uderzenia w przeszkodę. Wszystkie modele można przełączyć z pozycji roboczej do transportowej bez konieczności opuszczania fotela ciągnika. Regulowane dolne sworznie łączące umożliwiają dostosowanie toru. Modele MF M 182 i MF M 222 można również wyposażyć w opcjonalny kondycjoner palcowy, zwiększając wszechstronność maszyny.Kosiarka MF M 304 TL wykorzystuje centralny zaczep mocujący, aby umożliwić przymocowanie i holowanie kosiarki z poziomu jej środka ciężkości.

» MF SERIA FARMER

Maszyny MF DM 164, MF DM 205, MF DM 246, MF DM 287 i MF DM 328 to solidne i ekonomiczne rozwiązanie dla małych i średnich gospodarstw rolnych , które nie oznacza kompromisu w dziedzinie jakości czy wykończenia. Idealnie dopasowane dla rolników z ciągnikami o niższej mocy lub z mniejszym areałem do skoszenia . Te kosiarki cechuje szereg zalet, których na ogół oczekuje się od większych i droższych maszyn.

Kluczowe zalety:

  • WOM ze sprzęgłem z kołem swobodnym, które przekazuje moc za pośrednictwem paska klinowego z ciągnika na liniową listwę tnącą.
  • Każda indywidualna głowica tnąca jest wyposażona w ochronę pod postacią ścinanego kołka bezpiecznikowego, zapobiegając uszkodzeniu w razie uderzenia w przeszkodę. Te kołki można łatwo wymieniać w warunkach polowych.
Więcej o serii FARMER..
Szerokie pokrycieListwa tnąca
Kosiarki dyskowe Massey Ferguson z przekładnią zębatą czołową gwarantują długi okres eksploatacji i niskie koszty operacyjne. Lekka konstrukcja pozwala zmaksymalizować plony, a nawet z mniejszymi ciągnikami można stosować większą szerokość roboczą. Prosta konstrukcja tych kosiarek niewymagająca dużych nakładów konserwacyjnych również gwarantuje ograniczenie przestojów do minimum.

Precyzyjnie zaprojektowana listwa tnąca z eliptycznymi tarczami, rotacyjnymi fartuchami zgrabiarki oraz solidnymi bębnami przenośnikowymi gwarantuje możliwość uzyskania czystego cięcia i wysokiej przepustowości nawet w trudnym terenie. Kluczowe zalety: Wyposażone w sposób zapewniający obsługę wszystkich zadań dzięki solidnej konstrukcji z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Najdoskonalsze ostrza firmy Massey Ferguson gwarantują niezwykle wysoką jakość cięcia. Wysokiej jakości łożyska kulowe zastosowane w maszynie gwarantują płynne działanie przekładni oraz długi okres eksploatacji.

» SERIA MF PROFESSIONAL

Przeznaczone dla usługodawców i większych gospodarstw rolnych oraz stworzone z myślą o realizacji dużych zadań, maszyny serii MF Professional charakteryzuje wiele zalet, które zapewniają wysoką wydajność oraz niskie koszty utrzymania.

Więcej o serii PROFESSIONAL..
Napęd kątowyListwa tnącaZachodzenie nożyPraca osiowa lub sparowanaDriveGUARD®
W sercu tego systemu znajduje się ciągły wał sześciokątny o dużych rozmiarach oraz solidna przekładnia kątowa pod każdą tarczą kosiarki. Skutkuje to równomierną dystrybucją mocy do wszystkich tarcz kosiarki oraz wygładzeniem momentu obrotowego. Zużycie elementów jest znacznie niższe w porównaniu do konwencjonalnej listwy tnącej z przekładnią zębatą czołową. Elementy są zamontowane w obrębie solidnej acz elastycznej jednostki. Kosiarki dyskowe firmy Massey Ferguson disc z kompaktowym napędem kątowym cechuje wysoka trwałość oraz niskie wymagania dotyczące mocy WOM, co zapewnia zawsze wysoce wydajne, oszczędne koszenie.

Od ergonomii listwy tnącej zależy, czy uzyska się wysokiej jakości paszę. Inżynierowie firmy Massey Ferguson opracowali idealnie efektywną listwę tnącą z optymalnymi profilami dolnej części. W rezultacie można teraz zapobiegać tworzeniu się osadów gleby na roślinach pastewnych lub na mokrej ziemi nawet w niekorzystnych warunkach. Gleba jest dokładnie oddzielana od paszy i zostaje odprowadzona pod listwą tnącą. Z listwą tnącą firmy Massey Ferguson możesz kontynuować pracę, kiedy inni dawno już się musieli poddać lub nie mogli nawet zacząć.

Idealne cięcie uzyskuje się dzięki dużemu zachodzeniu na siebie dysków kosiarki, które są ustawione z przesunięciem do przodu. Kosiarki firmy Massey Ferguson wykorzystują duże dyski, a ich specjalny kształt umożliwia obsługiwanie dużych objętości paszy, co ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku ciężkich, leżących roślin. Kosiarki firmy Massey Ferguson gwarantują czyste i schludne cięcie!

Można z łatwością dostosować kosiarkę firmy Massey Ferguson do dowolnych warunków.Dyski kosiarki można skonwertować z pracy osiowej na sparowaną poprzez przełączenie napędu kątowego — bez konieczności używania dodatkowych elementów.Można elastycznie dostosować kosiarkę firmy Massey Ferguson do zmiennych warunków ogólnych. Niezależnie od tego, co stanie na twojej drodze, zawsze będziesz mieć w zasięgu ręki odpowiednią technologię koszenia.

Każdy rolnik z doświadczenia wie, że ciała obce przypadkowo wciągnięte przez kosiarkę mogą spowodować istotne uszkodzenia. Firma Massey Ferguson zapobiega tego rodzaju uszkodzeniom poprzez zastosowanie systemu driveGUARD® — wiodącego w branży systemu ochrony przed przeciążeniami. Kiedy dysk kosiarki ulega zablokowaniu przez ciało obce, system driveGUARD® przeprowadza odcięcie we wstępnie określonych punktach. Przerywa to przekazywanie mocy i dysk kosiarki obraca się swobodnie. System DriveGUARD® zapewnia klientom niezwykle oszczędną i niezawodną ochronę ponieważ w razie potrzeby konieczna będzie wymiana tylko wymiennego dysku przeciążeniowego.

» KOSIARKI DYSKOWE MF

Więcej o kosiarkach dyskowych..
Mocowanie z tyłu, z bokuTył, wspornik środkowyWspornik centralny - podnoszenie w pionie

Boczne zawieszenie z kontrolowanym podnośnikiem skutkuje uzyskaniem kompaktowej pozycji transportowej oraz niewielkiej wysokości transportowej. System szybkiej wymiany noży jest dostępny w standardzie w kosiarkach serii Professional, co znacząco zwiększa wydajność pracy.

Jako opcję można zlecić szybkie i proste wyposażenie modelu MF DM 255 P w kondycjoner palcowy (KC) lub walcowy (RC), a model MF DM 306 P można wyposażyć w kondycjoner palcowy KC.

Solidny zewnętrzny wspornik gwarantuje długi okres eksploatacji osłon zabezpieczających, zwiększając bezpieczeństwo eksploatacji maszyny.

» KOSIARKI NACZEPOWE MF DM

Więcej o kosiarkach naczepowych..
Wysokiej jakości paszaPrzyjazne dla użytkownika

» KONDYCJONERY PÓŁZAWIESZONE MF DM

Więcej o kondycjonerach półzawieszonych..
Niepowtarzalna koncepcjaPrzyjazne dla użytkownika
Wysokość roboczą cięcia można ustawiać w zakresie od 3,5 do 7 cm. Ponadto można idealnie dostosować nacisk kontaktowy kosiarki do panujących warunków. Z pozycji roboczej do transportowej można wygodnie przejść w ciągu kilku sekund z poziomu fotela ciągnika.

» KONDYCJONERY DO KOSIAREK MF MONTOWANYCH

» ZESTAW KOSIAREK TYPU BUTTERFLY MF

Więcej o zestawach kosiarek typu butterfly..
Montowany z tyłu zestaw koszący typu ButterflyZestaw koszący ze złączem ISOBUS
Montowany z tyłu dyskowy zestaw koszący 3PL MF DM 8312 typu Butterfly z kondycjonerem KC lub RC to idealny towarzysz dla montowanej z przodu kosiarki z kondycjonerem MF DM 306 FZ z wleczonym podnośnikiem. Współpracując, te dwie maszyny zapewniają całkowitą szerokość cięcia 8,27 m, co pozwala na szybsze przetworzenie większej powierzchni.

Maszynę MF DM 8312 wyposażono w funkcję cięcia swobodnego, która ogranicza obciążenie ramy nośnej, rury wspornikowej i 3-punktowego zaczepu podnośnika. Zapewnia to lepszą jakość cięcia na nierównej nawierzchni dzięki systemowi TurboLift (TL), który umożliwia hydropneumatyczne rozładowanie i ciągłą regulację nacisku na listwę tnącą.


Broszura: Maszyny MF do zbioru siana i paszyPDF 1.6MB Broszura: Linia MD DM i MPDF 3.5MB