MF ACTIVA | 176-218 KM

Massey Ferguson Activa | 176-218 KM

ŻNIWA BEZ NONSENSÓW

Uniwersalne kombajny MF Activa zapewniają niezrównane oszczędności i niskie koszty eksploatacji i są skierowane do właścicieli posiadających małe i średnie gospodarstwa rolne. Podczas żniw liczy się każda minuta i właśnie dlatego stworzyliśmy te niezawodne maszyny o wysokiej wydajności. Wybierając kombajny z serii MF Activa można mieć pewność, że był to najlepszy wybór.

Najważniejsze cechy

SZEROKOŚĆ CIĘCIA
4,20–6,60 m
MOC
176 – 218 KM
ZESPÓŁ ŻNIWNY
FREEFLOW
BĘBEN MŁÓCĄCY
OPCJA AUTOLEVEL
PRZEKŁADNIA
3-BIEGOWA
OPCJA
AUTOLEVEL

Zalety

Zespół żniwny FreeFlow – Prosty i wytrzymały — zespół żniwny FreeFlow jest lekki i posiada proste w obsłudze sterowanie, które umożliwia bezproblemowe żniwa wszystkich typów roślin. Zespół żniwny FreeFlow cechuje duża szerokość cięcia (od 4,2 do 6,6 m) oraz spawana rama, do której przymocowano śrubami panele (takie, jak dolne płyty zespołu), dzięki czemu w razie potrzeby wymiana części jest bajecznie prosta. Cięcie przeprowadza samoczyszcząca listwa tnąca Schumacher z przekładnią Schumacher. Cięty materiał jest wprowadzany do podajnika ślimakowego o dużej średnicy, wyposażonego na całej długości w palce wciągające zapewniające równomierne rozprowadzanie masy roślinnej przy podawaniu do głównego przenośnika pochyłego. Podajnik ślimakowy jest zabezpieczony sprzęgłem ślizgowym , a regulacja nagarniacza odbywa się elektrohydraulicznie. Zmian prędkości dokonuje przekładnia bezstopniowa po lewej stronie zespołu. Model MF 7344 w standardzie wyposażono w automatyczną kontrolę wysokości cięcia w celu zmaksymalizowania wydajności cięcia na każdym terenie, a opcjonalna funkcja AutoLevel Massey Ferguson umożliwia kopiowanie terenu do 8%. Zespół żniwny MF ACTIVA
Przekładnia – Wszystkie kombajny MF ACTIVA są wyposażone w hydrostatyczną przekładnie z trzema biegami w standardzie — zapewnia ona większą uniwersalność oraz gwarantuje uzyskanie optymalnej prędkości koszenia.
Bęben młócący MF ACTIVA Bęben młócący – ma średnicę 600 mm i szerokość 1340 mm, dzięki czemu nawet najwyższe obciążenia nie spowodują spowolnienia jego pracy ani wpłyną na zdolność maszyny do omłotu. Sumaryczna powierzchnia separacji jest największa w tej klasie maszyn. Główne klepisko ma układ unikatowy na całym rynku. Sekcja przednia ma mniejsze odstępy pomiędzy listwami dla zwiększonej wydajności młócenia, natomiast w sekcji tylnej liczba listew jest o połowę mniejsza, co zwiększa separację i zmniejsza ilość pracy, którą muszą wykonać wytrząsacze słomy. Szczelinę przedniej i tylnej części klepiska reguluje się niezależnie, co daje operatorowi większą kontrolę nad skutecznością omłotu. Klepisko modułu ABC umieszczone w tylnej części klepiska głównego, pod odrzutnikiem słomy , zapewnia dodatkowe 14º kąta opasania jeszcze bardziej zwiększając wydajność omłotu. Moduł ABC ponadto kontroluje przepływ słomy na wytrząsacze z odrzutnika słomy. Moduł można regulować w zależności od długości słomy i poziomu wilgoci. Zapewnia on możliwość optymalizacji przepływu słomy, dzięki czemu można uzyskać maksymalny poziom separacji .
Kabina – Fantastyczna kabina XL zapewnia idealną pozycję, z poziomu której można kontrolować proces młócenia . Komfort pracy operatora wspomaga klimatyzacja, ogrzewanie, amortyzowany fotel deluxe oraz lusterka sterowane elektrycznie dostępne w standardzie. Umieszczona z prawej strony fotela deska rozdzielcza daje łatwy dostęp do wszystkich elementów sterowania. Ergonomiczny joystick wielofunkcyjny doskonale mieści się w dłoni i daje pełną kontrolę nad ruchami maszyny. Z myślą o pracy w nocy, kombajn MF Activa wyposażono w sześć lamp roboczych na kabinie oraz jedną na zbiorniku na ziarno.
Kabina MF ACTIVA

Modele

Model Moc KM* (kW) Pojemność zbiornika ziarna (litry) Całkowita powierzchnia separacji
MF 7340 176 (129) 5200 5 wytrząsaczy / 6,72 m2
MF 7344 216 (162,5) 6500 5 wytrząsaczy / 6,72 m2

* IOS  14396


 

Prospekty

Więcej szczegółowych informacji na temat produktu
znajdziesz w poniższych broszurach.