Massey Ferguson RB V

PRASY ZMIENNOKOMOROWE

Wysoka wydajność i oszczędność


Najważniejsze cechy

SZEROKOŚĆ PODBIERACZA (m)
2,00/2,25; 2,25/2,40
ZALECANA MOC SILNIKA
80 KM
LISTWA TNĄCA XTRACUT
13, 17 lub 25 noży
SZER. KOMORY PRASOWANIA
1,23 M
BLOKADA KOMORY
MECHANICZNA
SMAROWANIE
AUTOMATYCZNE

Modele

Model Średnica komory (m) Szerokość komory (m) Szerokość podbieracza (m) Przybliżona masa (kg)
MF RB 4160 V 0,70 – 1,60 1,23 2,00 / 2,40 3690
MF RB 4180 V 0,70 – 1,80 1,23 2,25 / 2,40 3870

Modele

PODBIERACZ
 MF RB V Feature Image

Dzięki bezkrzywkowej konstrukcji podbieracza firmy Massey Ferguson udało się uzyskać wyższą prędkość pracy.

Dzięki mniejszej liczbie ruchomych części bezkrzywkowy podbieracz jest cichszy, prostszy i bardziej niezawodny. Niskie wymagania konserwacyjne oraz mniejsza liczba regulacji pozwala oszczędzać czas i zwiększać wydajność.

System odbierania wyposażono w pięć prętów palcowych, gdzie wszystkie są oddzielone od siebie o zaledwie 64 mm, co zapewnia większą pojemność oraz płynniejsze podawanie nawet przy wysokiej prędkości.

W prasach rolujących Massey Ferguson podbieracz znajduje się bardzo blisko rotora, co poprawia przepływ plonów i zmniejsza ryzyko wystąpienia blokady.


XTRACUT
 MF RB V Feature Image

Zaprojektowane pod kątem optymalnej wydajności prasy rolujące Massey Ferguson Xtracut można wyposażyć w 13, 17 lub 25 noży. Jednostki tnące wyposażono w najdłuższe noże na rynku, dzięki czemu ma się pewność, że żaden materiał nie uniknie cięcia.

System tnący Xtracut 17 i 25 obejmuje dwa zespoły hydraulicznie z oddzielnym sterowaniem z poziomu kabiny w zależności od wymagań klienta.

Operator może wybrać:

 • Jeden zestaw noży
 • Dwa zestawy noży
 • Zwolnienie wszystkich noży

HYDROFLEXCONTROL
 MF RB V Feature Image

Aby zmaksymalizować wydajność na polu oraz ograniczyć do minimum przestoje związane z zablokowaniem maszyny plonami, prasy zwijające MF wyposażono w unikatowy system zabezpieczający, który pracuje w dwóch fazach:

Faza 1. Automatyczna mechaniczna amortyzacja w celu usuwania pomniejszych blokad

Faza 2. Hydraulicznie sterowana opuszczana podłoga w celu usuwania większych blokad

Pierwsza faza pracy systemu Hydroflexcontrol umożliwia ruch przedniej części p komory prasowania i automatycznie zapobiega do 80% potencjalnych blokad oraz umożliwia kontynuowanie pracy bez niepotrzebnych przestojów.


KOMORA PRASOWANIA
 MF RB V Feature Image

Ściany boczne komory belowania są bezpiecznie wyrównane podczas procesu produkcyjnego za pomocą dwóch rur o dużej średnicy spawanych do ramy, zapewniając wytrzymałe i sztywne połączenie oraz dłuższą trwałość i lepszą kontrolę gęstości balotówPanele

Cztery płynnie działające dwuwarstwowe pasy zapewniają fantastyczny uchwyt balotu.bezszfowe pasy odpowiadają za proces formowania beli. Dzięki dwóm odpornym na rozciąganie głównym warstwom materiału wykonanym ze specjalnego syntetycznego materiału, pasy wytrzymują duże obciążenia przy formowaniu ciężkich balotów z sianokiszonki.

Opatentowany system formowania balotów obejmuje przesuwną ruchoma tylną klapę, która przesuwa się w dół w miarę formowania balotumateriału, umożliwiając przesunięcie ruch do tyłu rosnącego balotu do tyłu w celu szybszego wyładunku. Komora prasowania zawiera sekcję rozruchową balotu z dwiema dodatkowymi rolkami dla lepszego formowania rdzenia balotu.

System CPS (ang. Constant Pressure System — system stałego ciśnienia) Massey Ferguson pozwala utrzymać nacisk przy użyciu dwóch dużych sprężyn podczas formowania balotu, tym samym utrzymując odpowiedni nacisk od rdzenia na zewnątrz. Po utworzeniu rdzenia pracę przejmuje układ hydrauliczny, który zwiększa nacisk aż do uformowania pełnego balotu. Utrzymuje to stały nacisk na powierzchnię balotu w trakcie
całego cyklu. MF RB V Feature Image

W rezultacie końcowym uzyskuje się jednorodne okrągłe baloty o solidnym i spójnym kształcie, które można łatwo przewozić i przechowywać oraz które gwarantują najdoskonalsze zachowanie plonów.

W zależności od modelu prasy maksymalne ciśnienie układu hydraulicznego może osiągnąć 140 lub 180 barów.


OPCJE OWIJANIA
 MF RB F Feature Image Sprawdzony i przetestowany system zawijania siatką Varionet obejmuje specjalne urządzenie do naprężania i rozkładania siatki, które radzi sobie z siatkami o różnej długości i szerokości, dzięki czemu można szybko owijać bele od krawędzi do krawędzi lub w poprzek krawędzi.

Idealne owijanie perfekcyjnie uformowanych balotów zapewniają systemy Varionet lub Variotwin, które gwarantują oszczędność czasu cyklu, wiązanie materiałów oraz zabezpieczanie balotów do dalszej bezpiecznej obsługi i przechowywania.

System ELS (ang. Easy Loading System — system łatwego ładowania) umożliwia przewożenie w prasie jednej zapasowej rolki, co pozwala na wymianę rolki w ciągu krótkiej chwili. Oprócz systemu ELS większość wersji wyposażenia obejmuje miejsce po lewej stronie prasy na dodatkową trzecią rolkę siatki, co jeszcze bardziej pozwala wydłużyć efektywny czas pracy w polu. MF RB V Feature Image
Opcjonalny system owijania sznurkiem Variotwin zapewnia proste i oszczędne wiązanie balotów. Niepowtarzalny zmiennoprędkościowy układ sterowania umożliwia owijanie krawędzi balotu dodatkowymi obrotami szpagatu, zabezpieczając końce balotu oraz zwiększając ogólną prędkość owijania, co jest szczególnie istotne przy prasowaniu lekkich materiałów. MF RB V Feature Image

 


MONITOROWANIE I ELEMENTY STEROWANIA
 MF RB F Feature Image

Zmiennokomorowe prasy rolujące firmy Massey Ferguson mogą być obsługiwane przy użyciu monitorów zamontowanych w ciągniku za pośrednictwem złącza ISOBUS lub za pomocą systemu monitorowania E-Link Control lub E-Link Pro, gdzie oba z nich umożliwiają pełną kontrolę nad prasą z poziomu fotela ciągnika.

Jednostka sterowania E-link Control dostępna w prasach rolujących Massey Ferguson zapewnia operatorowi przejrzysty widok na najważniejsze procesy prasy oraz możliwość wprowadzania wszystkich regulacji za pośrednictwem monitora. Ekran o wysokiej rozdzielczości prezentuje wyraźne obrazy robocze.

Poniższe funkcje można kontrolować za pośrednictwem terminala systemu E-Link Control:

 • Wybór noża
 • Regulacja ściśnięcia balotu
 • Regulacja rozmiaru balotu
 • Regulacja warstwy siatki
 • Rozpoczęcie/przerwanie/wstrzymanie owijania siatką
 • Wizualne wskazanie poziomu wypełnienia komory prasowania
 MF RB V Feature Image
Monitor E-Link Pro ze zintegrowaną technologią ISOBUS obejmuje duży, jasny ekran zapewniający fantastyczną widoczność wielu parametrów i przekazujący operatorowi więcej informacji oraz gwarantujący kontrolę nad prasą zwijającą. Jeżeli ciągnik wyposażono w magistralę sterowania ISOBUS, można również używać monitora ciągnika do wyświetlania w jednym miejscu wszystkich najważniejszych informacji o ciągniku i prasie zwijającej.

 MF RB V Feature Image

 


NIEPOWTARZALNE CECHY
 MF RB V Feature Image Massey Ferguson to działająca na wszystkich kontynentach wiodąca marka globalna z rozległym doświadczeniem w produkcji siana i pasz.

Oferowane prasy zwijające Massey Ferguson zostały stworzone z myślą o długiej eksploatacji oraz zaprojektowane w celu przewyższenia oczekiwań użytkowników.

Ogromna liczba niepowtarzalnych i opatentowanych funkcji sprawia, że nasze prasy wybijają się ponad przeciętność.

Przekładnia Powersplit równomiernie dzieli i przenosi moc w celu napędzania jednostki rotorowej po jednej stronie oraz napędów rolkowych po drugiej stronie, redukując ogólne wymagania dotyczące zasilania poprzez uproszczenie układów napędowych. Dzięki temu prasa jest jeszcze bardziej wydajna a ciągnik zużywa mnie paliwa. MF RB V Feature Image
Pełnowymiarowa osłona zapewniają łatwy dostęp w celach konserwacyjnych. Gładkie powierzchnie zapobiegają gromadzeniu się kurzu pod panelami a funkcja bezpiecznego blokowania uniemożliwia przypadkowe otwarcie i zapobiega potencjalnym uszkodzeniom. MF RB V Feature Image

Automatyczne smarowanie łańcuchów z indywidualną regulacją dla każdego łańcucha zapewnia wystarczającą podaż oleju, skraca czas wymagany na konserwację oraz wydłuża okres eksploatacji. Aby zapewnić jeszcze większą trwałość, prasę wyposażono w najwyższej jakości łańcuchy.

Regularne i odpowiednie smarowanie łożysk walców jest niezwykle ważne, zwłaszcza w niesprzyjających warunkach, np. podczas belowania sianokiszonki. Scentralizowane porty smarowania łożysk walców znajdują się w dogodnych miejscach, co umożliwia łatwiejszy dostęp oraz skraca czas serwisowania.

 MF RB V Feature Image

 


Zalecenia dotyczące ciągnika

Massey Ferguson 4700

75-95 KM

Massey Ferguson 5700

100-1100 KM

Massey Ferguson 6700

120-130 KM

Materiały wideo i zdjęcia


Broszura Zmiennokomorowe prasy MF RBPDF 2.3MB Broszura Zmiennokomorowe prasy MF RB 4160V ProtecPDF 8.6MB