Massey Ferguson 1840

MAŁA PRASA KOSTKUJĄCA

Prostolinijne belowanie

Małogabarytowa prasa kostkująca MF 1840 jest wyposażona w konstrukcję z zastosowaniem prostej „linii centralnej”, w której plony przechodzą przez maszynę — dzięki działaniu jak miniaturowa wielkogabarytowa prasa kostkująca następuje zwiększenie wydajności ponieważ plony nie są obracane przed wprowadzeniem do komory.


Modele

Model Rozmiar balotu Sz x W (mm) Tłok Szerokość robocza podbieracza (mm)
MF 1840 356 x 457 100 ud./min. 1900

Cechy

SZEROKOŚĆ

Łatwa obsługa na drodze i na polu. Pierwsze zalety dostrzeżesz zanim jeszcze dotrzesz na pole. Chociaż model MF 1840 wyposażono w szeroki podbieracz, dzięki konstrukcji liniowej szerokość transportowa jest niezwykle mała, co umożliwia prosty dostęp do wąskich torów i niestandardowych bram. A kiedy już dotrzesz do pola, nie trzeba ręcznie przestawiać prasy z pozycji transportowej do pozycji roboczej — wystarczy opuścić podbieracz i rozpocząć belowanie.

KONSTRUKCJA LINIOWA

Niepowtarzalna konstrukcja z linią centralną ma na celu jazdę bezpośrednio za ciągnikiem, co gwarantuje niezrównaną wygodę i wydajność. Ponadto zapewnia to również lepszy rozkład ciężaru oraz zmniejsza ubijanie gleby.

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI PODAWANIE

Podbieracz o szerokości 1,9 m jest zbudowany z zastosowaniem niskoprofilowej konstrukcji o małej średnicy oraz blisko rozmieszczonych palców, dzięki czemu następuje czyste zbieranie materiału z pokosu przy minimalnych zaburzeniach i stratach. Montowane w standardzie po obu stronach koła w jeszcze większym stopniu pomagają podbieraczowi kopiować nierówności i chronią przed uszkodzeniami palców podbieracza.

PRZEPŁYW PLONÓW

Plony są wprowadzane do komory wstępnego prasowania, gdzie następuje wstępne uformowanie płatka, zanim zostaje on przesunięty do głównej komory. Gwarantuje to formowanie dobrze ukształtowanego balotu i ulepszanie zagęszczenia balotu, jak również zmniejszanie naprężeń elementów, co zapewnia wyższą trwałość prasy. Dzięki tłokowi z mniejszym skokiem i szybszą pracą, koncepcja wstępnie uformowanego wycinka umożliwia pracę prasy z większą wydajnością, co znacząco zmniejsza zużycie łożysk tłoka przy jednoczesnym tworzeniu większej liczby balotów.

KONSTRUKCJA SUPŁACZA

Konstrukcja supłaczy z Hesston została stworzona z myślą o niezawodnej pracy sezon po sezonie z minimalnymi problemami czy pracami konserwacyjnymi. Ich wytrzymała konstrukcja gwarantuje fantastycznie niezawodne tworzenie balotu po balocie, niezależnie od tego czy używany jest szpagat wysokiej jakości.

W modelu MF 1840 w standardzie montowany jest elektryczny wentylator supłaczy, dzięki któremu supłacz jest zawsze czysty i wolny od zanieczyszczeń gromadzących się podczas pracy.


MAGAZYN NA SZPAGAT

Maszyna MF 1840 umożliwia przewożenie 10 motków szpagatu, co wystarczy nawet na najdłuższy dzień pracy. Duże wymiary każdego przedziału umożliwiają stosowanie szpuli szpagatu w rozmiarze XL, dzięki czemu można przewozić więcej szpagatu i wyprodukować więcej balotów na jedno napełnienie szpagatem.

KOMORA PRASOWANIA OptiForm

Aby zagwarantować fantastyczny kształt balotów w każdych warunkach oraz utrzymywać spójny poziom zagęszczenia, komora prasowania jest o OptiForm 460 mm (30%) dłuższa w porównaniu do poprzedniego modelu MF 1839.

STEROWANIE ZAGĘSZCZENIEM BALOTU

System automatycznie reguluje nacisk na szyny naciskowe komory prasowania OptiForm, aby zagwarantować stałe zagęszczenie balotów w razie zmiany warunków na polu i w ciągu dnia.

SYSTEM CENTRALNEGO SMAROWANIA SUPŁACZY

Nowy, centralny system smarowania jest już dostępny. Smar jest dostarczany do dwunastu punktów przez blok rozdzielający. W każdej głowicy supłacza znajduje się 6 punktów smarowania. System centralnego smarowania zapewnia wydajne i szybkie smarowanie wszystkich komponentów. Regularne smarowanie usuwa brud i zapobiega przedwczesnemu zużyciu zapewniając niezawodność i żywotność komponentów.
Broszura MF 1840PDF 2.1MB

Jesteś zainteresowany ofertą?

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem handlowym