Massey Ferguson 1840


Prostolinijne belowanie

Małogabarytowa prasa kostkująca MF 1840 jest wyposażona w konstrukcję z zastosowaniem prostej „linii centralnej”, w której plony przechodzą przez maszynę — dzięki działaniu jak miniaturowa wielkogabarytowa prasa kostkująca następuje zwiększenie wydajności ponieważ plony nie są obracane przed wprowadzeniem do komory.


Modele

Model Rozmiar balotu Sz x W (mm) Tłok Szerokość robocza podbieracza (mm)
MF 1840 356 x 457 100 ud./min. 1900

Cechy

SZEROKOŚĆ – Łatwa obsługa na drodze i na polu. Pierwsze zalety dostrzeżesz zanim jeszcze dotrzesz na pole. Chociaż model MF 1840 wyposażono w szeroki podbieracz, dzięki konstrukcji liniowej szerokość transportowa jest niezwykle mała, co umożliwia prosty dostęp do wąskich torów i niestandardowych bram. A kiedy już dotrzesz do pola, nie trzeba ręcznie przestawiać prasy z pozycji transportowej do pozycji roboczej — wystarczy opuścić podbieracz i rozpocząć belowanie.
KONSTRUKCJA LINIOWA – Niepowtarzalna konstrukcja z linią centralną ma na celu jazdę bezpośrednio za ciągnikiem, co gwarantuje niezrównaną wygodę i wydajność. Ponadto zapewnia to również lepszy rozkład ciężaru oraz zmniejsza ubijanie gleby.
NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI PODAWANIE – Podbieracz o szerokości 1,9 m jest zbudowany z zastosowaniem niskoprofilowej konstrukcji o małej średnicy oraz blisko rozmieszczonych palców, dzięki czemu następuje czyste zbieranie materiału z pokosu przy minimalnych zaburzeniach i stratach. Montowane w standardzie po obu stronach koła w jeszcze większym stopniu pomagają podbieraczowi kopiować nierówności i chronią przed uszkodzeniami palców podbieracza.
PRZEPŁYW PLONÓW – Plony są wprowadzane do komory wstępnego prasowania, gdzie następuje wstępne uformowanie płatka, zanim zostaje on przesunięty do głównej komory. Gwarantuje to formowanie dobrze ukształtowanego balotu i ulepszanie zagęszczenia balotu, jak również zmniejszanie naprężeń elementów, co zapewnia wyższą trwałość prasy. Dzięki tłokowi z mniejszym skokiem i szybszą pracą, koncepcja wstępnie uformowanego wycinka umożliwia pracę prasy z większą wydajnością, co znacząco zmniejsza zużycie łożysk tłoka przy jednoczesnym tworzeniu większej liczby balotów.
KONSTRUKCJA SUPŁACZA – Konstrukcja supłaczy z Hesston została stworzona z myślą o niezawodnej pracy sezon po sezonie z minimalnymi problemami czy pracami konserwacyjnymi. Ich wytrzymała konstrukcja gwarantuje fantastycznie niezawodne tworzenie balotu po balocie, niezależnie od tego czy używany jest szpagat wysokiej jakości. W modelu MF 1840 w standardzie montowany jest elektryczny wentylator supłaczy, dzięki któremu supłacz jest zawsze czysty i wolny od zanieczyszczeń gromadzących się podczas pracy.
MAGAZYN NA SZPAGAT – Maszyna MF 1840 umożliwia przewożenie 10 motków szpagatu, co wystarczy nawet na najdłuższy dzień pracy. Duże wymiary każdego przedziału umożliwiają stosowanie szpuli szpagatu w rozmiarze XL, dzięki czemu można przewozić więcej szpagatu i wyprodukować więcej balotów na jedno napełnienie szpagatem.
KOMORA PRASOWANIA OpriForm – Aby zagwarantować fantastyczny kształt balotów w każdych warunkach oraz utrzymywać spójny poziom zagęszczenia, komora prasowania jest o OptiForm 460 mm (30%) dłuższa w porównaniu do poprzedniego modelu MF 1839.
STEROWANIE ZAGĘSZCZENIEM BALOTU – System automatycznie reguluje nacisk na szyny naciskowe komory prasowania OptiForm, aby zagwarantować stałe zagęszczenie balotów w razie zmiany warunków na polu i w ciągu dnia.
SYSTEM CENTRALNEGO SMAROWANIA SUPŁACZY – Nowy, centralny system smarowania jest już dostępny. Smar jest dostarczany do dwunastu punktów przez blok rozdzielający. W każdej głowicy supłacza znajduje się 6 punktów smarowania. System centralnego smarowania zapewnia wydajne i szybkie smarowanie wszystkich komponentów. Regularne smarowanie usuwa brud i zapobiega przedwczesnemu zużyciu zapewniając niezawodność i żywotność komponentów.

 

Broszura MF 1840PDF 2.1MB
    Zostaw kontakt a my się do Ciebie odezwiemy!