ZAMIATARKA TALEX ECO CLEAN


Maszyna przeznaczona jest do usuwania zanieczyszczeń powstałych na wszelkich utwardzonych powierzchniach. Idealnie sprawdza się w zamiataniu placów, dróg komunikacyjnych oraz parkingów, które pokryte są kostką brukową, asfaltem czy betonem. Możliwość zamontowania do wózka widłowego, ciągnika lub ładowarki pozwala na jej zastosowanie zarówno w rolnictwie, ogrodnictwie, jak i zakładach komunalnych czy przemysłowych. Szeroki wachlarz wyposażenia dodatkowego sprawia, że maszynę dopasować możemy do indywidualnych potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Zamiatarka jest maszyną wielosezonową, może być używana również do odśnieżania podczas sezonu zimowego.

W poniższej tabeli przedstawiamy w sposób kontrastowy 4 konfiguracje tego modelu.

Eco Clean 1200 Eco Clean 1500 Eco Clean 1800 Eco Clean 2300
Szerokość Zamiatania [m] 1,2 1,5 1,8 2,3
Zalecana prędkość zamiatania 5 km/h
Prędkość obrotowa walca zamiatającego 150 obr./min
Maksymalne  hydrauliczne ciśnienie robocze 150 bar
Minimalne zapotrzebowanie na olej 25 l/min
Ilość dysz zraszających 5+1 7+1
Poj. zbiornika na zanieczyszczenia  (teoretyczna ) 100 130 160 200
Pojemność zbiornika na wodę [l] 175
Masa Zamiatarki bez dodatkowego wyposażenia 250 265 280 330

Wyposażenie standardowe:

System pływania – Zapobiega przed wciskaniem maszyny w podłoże, pozwala na bezproblemową pracę maszyny na nierównościach. Maszyna idealnie kopiuje teren, co w następstwie zmniejsza awaryjność urządzenia.

Instalacja zraszania – Częstym efektem ubocznym oczyszczania powierzchni miejskich i przemysłowych , jest kurz  dlatego nasza maszyna jest wyposażona w zbiornik oraz pompę tłoczącą (12/24 V) wodę do dysz które z kolei nawilżają przestrzeń roboczą zamiatarki .

Koła jezdne – Maszyna opiera się na trzech kołach o średnicy 200×50 mm, z pełną aluminiową felgą co pozwala na stateczność urządzenia podczas pracy. Koła są regulowane manualnie.

Szczotka główna – średnica 510 mm, do zestawu możemy dołożyć jeden z trzech rodzajów szczotki

  • MIX – mieszanka włókien polipropylenowych  i drutu
  • PPN – włókna polipropylenowe
  • Spiralna – polipropylenowa

Szczotka boczna – Średnica 650 mm. Montowana po lewej lub prawej stronie, regulowana poprzez zawór trójdrożny. Odpowiada za precyzyjne zamiatanie trudno dostępnych miejsc, jest dodatkowo zabezpieczona w momencie kiedy napotka przeszkodę unosi się do góry. Istnieje możliwość wyboru materiału z jakiego wykonana jest szczotka .

Napęd Hydrauliczny – Maszyna Napędzana jest po przez wysoce wydajny silnik georotorowy o mocy 14 kW

Hydrauliczna regulacja kąta pracy – Zamiatarki typu ECO CLEAN – możemy w łatwy sposób dostosować do kąta pracy 15 stopni, co pozwala na oczyszczenie trudno dostępnych powierzchni.

Zbiornik na nieczystości – Dostępny w 2 konfiguracjach:

  • Wersja manualna
  • Wersja hydrauliczna

Mocowanie na widły – W standardowym wyposażeniu znajdują się sloty na widły do palet. Pozwala to na szybszą agregację urządzenia również pod wózki widłowe, lecz trzeba pamiętać, że wykorzystanie slotów pozwala tylko na sztywną pracę bez kopiowania terenu.

Adaptacja – Ważnym elementem przed zakupem zamiatarki jest nie tylko dobór odpowiedniej zamiatarki pod kątem rozmiaru i komponentów, lecz również ustalenie jaka maszyna (ciągnik rolniczy, ładowarka) będzie pracowała z zamiatarką. Najważniejsze informacje o które zapyta Przedstawiciel ds. komunalnych to

1. Do jakiej maszyny chcemy zaadoptować zamiatarkę ?

2. Jakie jest robocze ciśnienie oleju pojazdu ?

3. Jakie  zastosować oprzyrządowanie montażowe (euroramka, mocowania do małych ładowarek Giant, Weidemann) ?

Ważne Info : Chcemy jak najlepiej z korzyścią dla Państwa poznać Wasze potrzeby i opinie na temat różnych rozwiązań technicznych, dlatego mamy możliwość udostępnić Państwu  zamiatarkę ECO CLEAN 1800 na kilku godzinny pokaz . Szczegóły do ustalenia !


Dodatkowe Informacje otrzymacie Państwo od

Przedstawiciela ds. Komunalnych

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem

+48 665 566 058