MF BETA | 306-360 KM

WŁAŚNIE TO MA NAJWIĘKSZE ZNACZENIE

Kombajny zbożowe MF Beta oferują prostą, praktyczną konstrukcję w połączeniu z funkcjami technologicznymi i funkcjonalnymi, które w prosty sposób działają w polu, gdzie czas ma krytyczne znaczenie.

Fantastyczna kabina to kluczowy czynnik w uzyskaniu najwyższej wydajności maszyny i operatora. Doskonała widoczność z ergonomicznie rozmieszczonymi elementami sterowania ułatwia pracę i zwiększa jej produktywność.

Najważniejsze cechy

MOC
306 – 360 KM
KABINA
SKYLINE
ROZDRABNIACZ SŁOMY
6 RZĘDÓW
POWERFLOW
DO 7,7 M
FREEFLOW
DO 7,6 M
PRĘDKOŚĆ ROZŁADOWYWANIA
105 L/S

Modele

Model Moc maksymalna (KM/kW) Liczba wytrząsaczy słomy Pojemność zbiornika ziarna (l)
MF Beta 7360 306/225* 5 9000
MF Beta 7370 360/265* 6 9000
MF Beta 7360 ParaLevel 306/225* 5 8600
MF Beta 7370 ParaLevel 360/265* 6 8600
MF Beta 7360 PLi** 306/225* 5 9000
MF Beta 7370 PLi** 360/265* 6 8600


Zalety

PRZYRZĄD ŻNIWNY

Podawanie kłosami do przodu — dobry początek to pierwszy krok do dobrego zakończenia — przyrząd żniwny ma krytyczne znaczenie dla wydajności kombajnu. Massey Ferguson ma ogromne doświadczenie i oferuje szeroki wybór przyrządów żniwnych PowerFlow lub FreeFlow o wysokiej wydajności .

System TerraControl II zapewnia połączenie funkcji automatycznych do standardowego poziomowania zespołu żniwnego (FreeFlow lub PowerFlow), systemu kopiowania podłoża (nacisk na pole) oraz zarządzania uwrociami — wszystkimi funkcjami można sterować za pomocą wielofunkcyjnej dźwigni operatora. Małe zmiany wymaganej wysokości można wprowadzać bardzo szybko i łatwo, tworząc równomierne podawanie w zmiennych warunkach. Funkcja automatycznego regulowania prędkości nagarniacza pozwala operatorowi skupić uwagę na optymalnym wykorzystaniu maszyny.

 • FreeFlow

Walec zasilający Power Feed Roller z przodu przenośnika pochyłego zapewnia równomierny przepływ zbiorów z przyrządu żniwnego do dalszej części przenośnika pochyłego . Palce na całej szerokości przenośnika ślimakowego przyrządu żniwnego FreeFlow zwiększają przepustowość przenośnika ślimakowego, gwarantując prawidłowe i szybkie wprowadzanie plonów do przenośnika pochyłego. Listwa tnąca Schumacher jest najlepszą w branży — 1220 cięcia na minutę.

 • PowerFlow

System TerraControl II jest dostępny w standardzie (poziomowanie AutoLevel i powrót do cięcia). Płynne przejście z jednej strony na drugą pozwala utrzymać stałą wysokość cięcia. Listwa tnąca jest oddalona od podajnika ślimakowego hedera o całe 1,14 m co gwarantuje optymalną widoczność i wydajność. Wytrzymałe pasy PowerFlow ze stałą prędkością odprowadzają materiały od listwy tnącej na przenośnik pochyły. Opcjonalny przenośnik ślimakowy do rzepaku montowany na hederze PowerFlow zwiększa przepływ materiału do przenośnika pochyłego, gdy uprawa jest wysoka a przez to znacznie zwiększa wydajność.

 • CornFlow™

Dostępna jest pełna gama hederów MF CornFlow™, które można dopasować do posiadanego kombajnu zbożowego Massey Ferguson. Dostępne są wersje z 6 lub 8 rzędami o rozstawie 70 lub 75 cm. Mogą być wyposażone w rozdrabniacze łodyg, a boczne walce wciągające napędzane hydraulicznie są w standardzie. Wszystkie hedery są dostępne w wariancie sztywnym lub składanym, co umożliwia uzyskanie szerokości transportowej na poziomie 3 m w przypadku wersji z sześcioma rzędami i 3,5 m w przypadku ośmiu rzędów. Rozdzielacze rzędów wykonane z polimerów są lekkie, wytrzymałe, niskoprofilowe oraz posiadają wymienne płyty zabezpieczające przed zużyciem, które zapewniają długi okres eksploatacji.

OMŁOT I SEPARACJA

Bęben młócący jest wzmocniony obciążnikami, które zwiększają siłę bezwładności podczas omłotu zbóż . Zmniejsza to obciążenie napędów, zapotrzebowanie na moc oraz zużycie paliwa. Klepisko ma różne odstępy prętów , a jego tylna część posiada o połowę mniej prętów, co przednia. Zapewnia to optymalną równowagę pomiędzy wysoką wydajnością młócenia i dobrym przepływem ziarna przez klepisko.

SEPARATOR OBROTOWY MCS

Można zamontować pełny zestaw do zbioru kukurydzy, w tym klepisko do kukurydzy. Do takiego zastosowania w standardzie z wersją do zbóż dostarczany jest zestaw redukcji prędkości pracy rozdrabniacza.

Aby zwiększyć uniwersalność i oszczędzać czas, Massey Ferguson może zaoferować opcjonalne klepisko sekcyjne, które jest przeznaczone do młócenia różnych roślin . Przezbrojenie kombajnu z młócenia roślin o małych ziarnach do roślin o dużych ziarnach (jak soja, kukurydza i słonecznik) można teraz zakończyć w ciągu minut, a nie godzin. W razie potrzeby można również zamontować uniwersalne klepisko z wymiennymi elementami. Można zamówić specjalną wersję klepiska/bębna młócącego do ryżu z niepowtarzalną zazębiającą się konstrukcją przeznaczoną specjalnie do separacji w trudnych warunkach. Zamontowane są również dodatkowe elementy, które zapewniają dodatkowe możliwości. Obejmuje to m.in. podajniki ślimakowe ziarna, podajniki pochyłe i zęby separatora MCS. Takie wyposażenie dodatkowe w połączeniu z samosmarującymi gąsienicami i przyrządami żniwnymi ze specjalnymi elementami o długim okresie eksploatacji pozwalają uzyskać uniwersalną maszynę, która może obsługiwać zarówno uprawy ryżu, jak i zbóż czy kukurydzy.

ZBIORNIK NA ZIARNO

Zbiorniki na ziarno mają dużą pojemność (9000 litrów w standardzie i 8600 w wersji ParaLevel), a prędkość rozładunku 105 l/s jest jedną z najwyższych w swojej klasie.

 • Wytrząsacz klawiszowy

Długie wytrząsacze słomy wyposażono w cztery stopnie z aktywnymi ściankami. Pionowe sekcje stopni wytrząsaczy o wysokości 210 mm są wykonane z przepuszczalnej siatki. Są to najwyższe elementy ze wszystkich konwencjonalnych kombajnów.

 • Rozdrabniacz słomy

Rozdrabniacz słomy z 6 rzędami został specjalnie zaprojektowany do zapewnienia wydajności rozdrabniania i rozrzutu odpowiedniej dla rolników stosujących uproszczoną uprawę gleby . Noże są ząbkowane, co zapewnia czyste cięcie i zmniejsza zapotrzebowanie na moc. W pełni regulowane nieruchome noże i pokrywa rozdrabniacza słomy dają kompletną kontrolę nad jakością i rozrzutem rozdrobnionej słomy.

KABINA SKYLINE

Fantastyczna kabina to kluczowy czynnik w uzyskaniu najwyższej wydajności maszyny i operatora. Doskonała widoczność z ergonomicznie rozmieszczonymi elementami sterowania ułatwia pracę i zwiększa jej produktywność. Intuicyjne menu terminala TechTouch zapewniają natychmiastowy dostęp do informacji, a aktywne systemy ostrzegawcze chronią Twoje inwestycje.

 • Joystick PowerGrip

Centralne urządzenie sterujące kombajnu leży pewnie w dłoni. Wielofunkcyjny joystick PowerGrip jest umieszczony w przedniej części podłokietnika, obok przycisków i przełączników służących do podstawowej obsługi. Podłokietnik można unieść i przesunąć do przodu, aby dopasować go do preferencji kierowcy korzystającego z dwóch joysticków umieszczonych po prawej stronie konsoli.

 • Podłokietnik PowerGrip

Na prawym podłokietniku znajduje się centralna jednostka sterowania wyposażona w najważniejsze przełączniki oraz kontrolę obrotów silnika. Miękka poduszka podtrzymuje ramię podczas długiego dnia pracy, gwarantując maksymalny komfort. Joystick działa bardzo lekko , dzięki czemu jego obsługa jest znacznie bardziej komfortowa.

 • Terminal

Idealnie widoczny i dostępny terminal TechTouch zapewnia wszystkie istotne informacje dotyczące wydajności oraz ustawienia kombajnu. Elementy sterowania ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości są łatwe w użyciu i dostosowaniu.

 • Klawiatura

Wygodna klawiatura, znajdująca się bezpośrednio po prawej stronie podłokietnika, zawiera podstawowe elementy obsługowe kombajnu. Miękkie, wyniesione klawisze prowadzą bezpośrednio do poszczególnych menu terminala TechTouch.

PROWADZENIE RÓWNOLEGŁE I ROLNICTWO PRECYZYJNE

Wykorzystując najnowszą technologię, dostępny jako wyposażenie dodatkowe system Auto-Guide xls może pokierować operatora do wyższej wydajności poprzez optymalizację układu pola — można go łatwo skonfigurować za pomocą terminalu i oferuje dokładność do 5 cm, a w razie potrzeby można korzystać z korekcji RTK. Automatyzacja pozwala operatorowi skupić się na optymalnym wykorzystaniu całej maszyny. Przycisk na wielofunkcyjnym joysticku ponownie aktywuje system przy zawracaniu na uwrociach.

SYSTEM PARALEVEL

Prosty równoległy układ pozwala na zmianę kąta nachylenia podczas prac polowych. Modele MF 7360 i MF 7370 są dostępne w wersji ParaLevel — ten opatentowany system umożliwia poziomowanie z zespołem żniwnym ustawionym na zboczach o nachyleniu do 20% (napęd na 4 koła) i do 15% (napęd na 2 koła). Elementy kombajnu zaprojektowano z myślą o pracy na równym poziomie. Ten system dłużej utrzymuje poziom na zboczach i dzięki czemu umożliwia dłuższą pracę maszyny na maksymalnych obrotach, zwiększając tym samym wydajność.

 • Wersja Pli

Dla bardzo pagórkowatych pól polecamy modele MF Beta 7360 PLi i MF Beta 7370 PLi, które wyposażono w system ParaLevel oraz dodatkowe poziomowanie tylnej osi „Integrale”. Ta funkcja zwiększa do 30% wydajność poziomowania tych maszyn na zboczach skierowanych w górę. Ta funkcja zwiększa wydajność maszyny na zboczach skierowanych w dół, zapewniając większą wydajność oraz czystsze ziarno i oczywiście, bezpieczeństwo operatora. Działa automatycznie i płynnie, dzięki czemu operator może skupić się na dokładnym prowadzeniu maszyny.

SILNIK

Możemy obiecać, że silnik AGCO Power zaprojektowano z myślą o spełnieniu najnowszych regulacji dotyczących emisji i wyposażono w technologię SCR, co oznacza, że jest to jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji dostępnych na rynku. Ma mniejszy wpływ na środowisko, a koszty użytkowania będą jednymi z najniższych w branży. Są to bardzo ważne parametry.

Ponadto bardzo ważne jest, jak działa maszyna — jesteśmy w stanie powiedzieć, że spalane paliwo powinno generować płaską krzywą momentu obrotowego potrzebnego przez kombajn do stałej pracy pod obciążeniem, niezależnie od warunków. To w połączeniu z używanymi przez nas napędami o niskim poziomie tarcia daje niewiarygodnie niskie zużycie paliwa na tonę materiału oraz fantastyczne oszczędności (dostępne wersje, które mogą być zasilane paliwem niskiej jakości).

KONSTRUKCJA

Optymalne wykorzystywanie dobrze zaprojektowanych funkcji w codziennej pracy.

 • Bezpieczny i łatwy dostęp do czyszczenia chłodnicy.
 • Łatwe tankowanie — oba zbiorniki znajdują się obok siebie, co gwarantuje prosty dostęp.
 • Bezpieczna komora silnika i dostęp do zbiornika na ziarno za pośrednictwem zdejmowanej drabiny.
 • Sprawdzanie i czyszczenie filtra powietrza.
 • Pakiet pracy w nocy zawiera reflektory H9 o wysokiej intensywności gwarantujące stale fantastyczną widoczność nawet późnym wieczorem.

 


Jesteś zainteresowany ofertą?

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem handlowym