Nowe ładowarki teleskopowe Massey Ferguson serii MF TH

Massey Ferguson, światowa marka należąca do AGCO (NYSE:AGCO), z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek najnowszej serii ładowarek teleskopowych MF TH, które charakteryzują się całkowicie nową kabiną oraz innymi istotnymi zmianami, które jeszcze bardziej zwiększają komfort, obsługę i wydajność.

Sześć modeli najnowszej generacji serii MF TH zostało zaprojektowanych tak, aby z łatwością poradzić sobie z każdym zadaniem. Linię rozpoczyna półkompaktowy model MF TH 6030, a kończy najnowszy model MF TH.8043, który zapewnia maksymalny udźwig 4 300 kg i wysokość 7,5 m oraz może być wyposażony w łyżkę o pojemności 3 500 litrów.

Znaczące ulepszenia przekładni hydrostatycznej, które obejmują nowy tryb pracy i zapewniają bardziej płynną pracę modeli serii MF TH, ułatwiają obsługę i zwiększają wydajność. Wydajny układ hydrauliczny High-Flow wyposażony w sterowanie proporcjonalne zapewnia optymalną dokładność i wydajność przenoszenia materiałów.

„Ładowarki teleskopowe MF TH już teraz cieszą się bardzo dobrą opinią dzięki doskonałym wynikom, wydajności, widoczności i zwrotności. W naszych nowych modelach wprowadziliśmy najbardziej wyczekiwane zmiany w ciągu 10 lat produkcji MF TH. To nie jest zwykła modernizacja – to przełom” – mówi Thierry Lhotte, Vice President & Managing Director Massey Ferguson, Europe & Middle East.

„Seria MF TH została całkowicie odmieniona. Nowa generacja wyposażona w komfortową kabinę zapewnia wyjątkową wygodę i kontrolę w połączeniu z bardziej płynną pracą i dodatkową automatyzacją” – wyjaśnia Lhotte.

„Nowe modele MF TH odzwierciedlają nowy design Massey Ferguson zapoczątkowany w modelu MF 8S, a znaczące zmiany w kabinie umożliwiają operatorom korzystanie z nowoczesnych, zaawansowanych elementów sterowania w cichym i wygodnym miejscu pracy. Nasza słynna dźwignia MF Power Control, stosowana we wszystkich ciągnikach Massey Ferguson, jest teraz standardowym wyposażeniem, zapewniając doskonałą obsługę lewą ręką” – dodaje Francesco Murro, Director Marketing Massey Ferguson EME.

Oprócz nowego fotela zastosowano również nowy joystick, który zapewnia łatwą obsługę hydrauliki i przekładni, a nowy kolorowy wyświetlacz zapewnia szereg informacji operacyjnych. Dodatkowa automatyzacja amortyzacji wysięgnika, hamulca ręcznego, ustawiania wysokości belki oraz sterowania zewnętrznymi funkcjami hydraulicznymi jeszcze bardziej ułatwia obsługę.

„Wysoka wydajność w połączeniu z dużym komfortem sprawia, że modele serii MF TH są kompletnymi maszynami dla operatora”, wyjaśnia Murro.

Wszystkie modele napędzane są zaawansowanymi czterocylindrowymi silnikami zgodnymi z normą Stage V, których moc wzrasta do 135 KM w modelach MF TH 6534, MF TH 7038 i MF TH 8043, natomiast w pozostałych modelach pozostaje na poziomie 100 KM. Specyfikacje dotyczące udźwigu i wysokości pozostają niezmienione.

Dane techniczne ładowarek teleskopowych Massey Ferguson serii MF TH

Model Moc (KM) Wysokość podnoszenia (m) Udźwig (kg) Przepływ oleju (l/min) Przekładnia
Model półkompaktowy
MF TH 6030 100 6,00 3000 100 hydrostatyczna
MF TH 7030 100 6,75 3000 100 hydrostatyczna
Standard
MF TH 6534 135 6,50 3400 190 hydrostatyczna
MF TH 7035 100 7,00 3500 190 hydrostatyczna
MF TH 7038 135 7,00 3800 190 hydrostatyczna
MF TH8043 135 7,50 4300 190 hydrostatyczna

Co więcej?

 • Szeroki wybór modeli spełniających wszystkie wymagania w zakresie obsługi i poziomu inwestycji
 • Cicha i komfortowa konstrukcja kabiny zapewnia doskonałą widoczność i kontrolę. Nowy niższy kształt maski silnika zapewnia nieograniczony widok na tylną prawą stronę
 • Nowy design neo-retro po raz pierwszy zaprezentowany w ciągnikach Massey Ferguson MF 8S
 • Znacznie ulepszona obsługa dzięki wysokiej jakości fotelowi, nowej dźwigni MF Power Control, dźwigni gazu ręcznego, opcjonalnemu 7-calowemu kolorowemu wyświetlaczowi dotykowemu i kamerze cofania
 • Nowy joystick zaprojektowany specjalnie dla ładowarek teleskopowych MF TH, z nową opcją montażu na podłokietniku
 • Nowa opcjonalna funkcja wytrząsania łyżki
 • Doskonała kontrola dzięki płynnej i czułej przekładni hydrostatycznej
 • Nowy tryb przekładni umożliwiający zmianę prędkości jazdy ładowarki teleskopowej – idealny do prac wymagających stałej i zmiennej prędkości jazdy do przodu
 • Układ hydrauliczny Load-Sensing High-Flow o wydajności do 190 l/min
 • Najnowsza konstrukcja ekonomicznych czterocylindrowych silników zgodnych z normą Stage V zapewnia odpowiednią moc
 • Ekonomiczne ustawienie silnika zapewnia wyższy moment obrotowy przy niskich obrotach, co obniża zużycie paliwa.

Szeroki wybór modeli, które sprostają każdemu zadaniu

Sześć nowych modeli ładowarek teleskopowych MF TH umożliwia użytkownikom wybór idealnej wielkości i specyfikacji maszyny, aby idealnie dopasować się do każdego zadania na placu i w polu.

Dwa zwinne, półkompaktowe modele o wymiarach zaledwie 2,1 m szerokości na 2,1 m wysokości, są idealne do pracy w ograniczonych przestrzeniach i tradycyjnych budynkach gospodarczych. Te maszyny oraz większy model MF TH 7035 napędzane są silnikiem o mocy 100 KM przy przepływie hydraulicznym 100 l/min i zapewniają udźwig 3 t, natomiast model MF TH 6030 może podnosić ładunki do 6 m, a MF TH 7030 do 7 m. Większy model MF TH.7035 ma udźwig 3,5 t do 7 m.

Trzy większe standardowe ładowarki teleskopowe MF TH są napędzane najnowocześniejszymi silnikami zgodnymi z normą Stage V, które w nowej generacji osiągają moc 135 KM. Wszystkie modele wyposażone są w hydraulikę Load-Sensing o wydajności 190 l/min i w zależności od modelu oferują wysokość podnoszenia od 6,5 m do 7,5 m oraz udźwig od 3,4 t do 4,3 t w modelu MF TH.8043, który może być również wyposażony w łyżkę o pojemności 3 500 l.

 

Nowa cicha kabina oferuje wyjątkowy komfort i widoczność

Zaprojektowana specjalnie po to, aby oferować operatorom modeli MF TH nowy poziom komfortu i kontroli, całkowicie nowa kabina posiada bardziej zaokrągloną, asymetryczną konstrukcję z łatwym dostępem przez szerzej otwierane drzwi.

Operator może teraz siedzieć wygodnie na nowym, standardowym fotelu z zawieszeniem pneumatycznym. Opcjonalnie podgrzewany fotel, pochodzący z ciągników MF, reaguje automatycznie na stopień nasilenia nierówności i posiada automatyczną regulację wysokości i wagi.

Przestronna kabina jest teraz znacznie cichsza przy każdej prędkości i w każdych warunkach pracy, także przy otwartych oknach. Pomiary wykazały znaczną redukcję hałasu o 1,5 dBA na drodze i do 2-3 dBA podczas załadunku, jak również zmniejszenie natężenia i tonu hałasu.

Specjalna, zakrzywiona konstrukcja kabiny zapewnia doskonałą widoczność, a nowy, niższy profil maski silnika zachowuje całkowicie nieograniczony widok na tylną prawą stronę. Nowe, montowane wyżej lusterka zapewniają lepszą widoczność tego, co znajduje się za pojazdem, a zdejmowana mata podłogowa zmniejsza hałas i jest łatwa do czyszczenia.

Opcje obejmują zintegrowaną chłodziarkę, elektryczne lusterko prawe i wycieraczkę boczną, aby jeszcze bardziej poprawić widoczność po bokach i w lusterkach.

 

Wyjątkowe elementy sterujące ułatwiają obsługę

Wszystkie ładowarki teleskopowe serii MF TH są teraz seryjnie wyposażone w ekskluzywną dźwignię MF Power Control znajdującą się z lewej strony. Jest to dokładnie taka sama dźwignia, jaka jest stosowana we wszystkich ciągnikach Massey Ferguson, jest zamontowana tuż pod kierownicą i obsługiwana palcami włącza trzy funkcje: przełączanie do przodu i do tyłu, przełączanie hydrostatycznych zakresów prędkości w górę i w dół oraz włączanie pozycji neutralnej.

Dzięki temu rozwiązaniu prawa ręka może swobodnie kontrolować załadunek, podczas gdy palec lewej ręki steruje skrzynią biegów.

Nowy, standardowy, 5-calowy, kolorowy terminal wyświetla w przejrzysty sposób pokazuje informacje dotyczące obsługi i umożliwia wybór trybu kierowania, w tym nowego ustawienia jazdy bokiem. Intuicyjne menu ułatwia nawigację ustawień, a widok z opcjonalnej kamery tylnej, wraz z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa, pojawia się automatycznie po wybraniu biegu wstecznego.

Inne funkcje są dostępne z opcjonalnego 7-calowego terminala z wyświetlaczem, który umożliwia operatorowi wybór trybu kierowania i przepływu hydraulicznego lub sekwencji z ekranu, jak również przeglądanie szczegółowych informacji dotyczących zarządzania zadaniami i pracy operatorów. Terminal jest również wyposażony w łącze Bluetooth i zintegrowany mikrofon do telefonu zainstalowany na desce rozdzielczej, wraz ze zintegrowanymi ustawieniami radia.

Płynne, precyzyjne sterowanie joystickiem

Opracowany specjalnie dla serii MF TH nowy ergonomiczny joystick wielofunkcyjny zapewnia płynne sterowanie, wymagające co najmniej 20% mniej wysiłku niż jego poprzednik. Umożliwia łatwą i precyzyjną obsługę hydrauliki i przekładni.

Prosty rewers z trzema pozycjami na tylnej ściance służy do wyboru kierunku jazdy do przodu, do tyłu i pozycji neutralnej. Spełniają one te same funkcje, co dźwignia
MF Power Control, zapewniając wybór zmiany kierunku jazdy i sterowanie przekładnią.

Nowa opcja wytrząsania łyżki, sterowana przyciskiem na joysticku, pomaga szybko napełniać i opróżniać łyżkę. Reakcja na potrząsanie jest powiązana z ruchem joysticka, co pozwala operatorom kontrolować ilość akcji i jej czas.

Tuż za joystickiem na konsoli zamontowano panel sterowania MF TH z przejrzystymi i prostymi przyciskami służącymi do nawigacji na nowym ekranie wyświetlacza. Dzięki opcji na 7-calowym terminalu można regulować głośność radia i telefonu.

Po prawej stronie nowego joysticka znajduje się nowy gaz ręczny. Wprowadzony w celu zaspokojenia potrzeb klientów, odgrywa również dużą rolę w kontroli przekładni.

Nowa opcja joysticka montowanego w podłokietniku pozwala użytkownikom w pełni korzystać z dodatkowego komfortu wynikającego z amortyzowanego fotela. Można go ustawić pod kątem odpowiadającym preferencjom operatora.

 

Nowe tryby przekładni usprawniają pracę

W najnowszej generacji serii MF TH wprowadzono zupełnie nowy sposób obsługi przekładni hydrostatycznej, w którą wyposażone są wszystkie modele. Teraz, dzięki funkcji regulacji obrotów, operatorzy mogą ustawić żądaną prędkość obrotową silnika, a następnie użyć pedału, aby zmienić prędkość jazdy ładowarki teleskopowej. To rozwiązanie jest idealne do prac wymagających stałej i zmiennej prędkości jazdy, takich jak ładowanie, układanie i manewrowanie, pomaga również zwiększyć ekonomiczność.

System Dynamic Drive zapewnia większą kontrolę poprzez zmianę agresywności przyśpieszenia i reakcji na ruchy kierownicy. Dzięki temu operatorzy mogą wybrać tempo reakcji przekładni, aby dopasować ją do danego zastosowania lub warunków. Inne ulepszenia unikalnej czterozakresowej przekładni umożliwiają bardziej płynne i precyzyjne reagowanie – z dokładnością co do milimetra.

 

Wydajny i inteligentny układ hydrauliczny

Mocny układ hydrauliczny Load-Sensing zapewnia wydajność do 190 l/min w modelach o mocy 135 KM i 100 l/min w modelach o mocy 100 KM, a proporcjonalne sterowanie elektrohydrauliczne wszystkimi funkcjami zapewnia optymalną dokładność i wydajność. Zapewnia to doskonałe wyniki podnoszenia nawet przy niskich prędkościach obrotowych silnika, a system SHS (Smart Handling System) firmy Massey Ferguson umożliwia operatorom ustawienie maksymalnego przepływu dla płynnej i dokładnej pracy. System Cushion Retract zapewnia bardziej płynne działanie i wydłuża żywotność komponentów. Dodatkowy elektryczny układ sterowania może być wyposażony w czwartą i piątą funkcję hydrauliczną do obsługi wymagających narzędzi, takich jak siekacze słomy i łyżki do podawania.

 

Mocne i wydajne silniki Stage V

Wszystkie nowe ładowarki teleskopowe serii MF TH są napędzane najnowszej konstrukcji czterocylindrowymi silnikami o pojemności 3,4 litra, zgodnymi z normą Stage V. Dysponują one mocą 100 KM w modelu MF TH 7035 oraz dwóch modelach półkompaktowych; oraz 135 KM, czyli o 5 KM więcej niż poprzednicy – w trzech maszynach standardowych. Ten zaawansowany silnik spełnia surowe przepisy normy Stage V dzięki podzespołom zamontowanym pod smukłą maską boczną. Poprawia to widoczność, a nowe nachylenie z tyłu zapewnia jeszcze lepszy widok na prawe tylne koło.

   Zostaw kontakt a my się do Ciebie odezwiemy!